top of page
  • Obrázek autoraKarolina Dorazilová

Nažehlovačky na textil - tištěné sítotiskem nebo raději digitální cestou?

Aktualizováno: 2. 9. 2023


Nažehlovačky na textil přesněji transfer sítotiskový a transfer digitálně tištěný / DTF (direct to film) jsou dvě metody, které umožňují přenést motiv (obrázek, logo) na textil a nejen na textil. I když mají obě techniky společné to, že využívají tepla a tlaku k přenosu tiskového vzoru, existují zde zásadní rozdíly, které byste měli zvážit při volbě mezi nimi.


Přináším vám strukturovaný přehled základních rozdílů mezi transferem tištěným sítotiskem a transferem DTF (direct to film):Použití transferů v praxi

Transfer sítotiskový: Tato metoda je široce využívána pro tisk na textilie, trika mikiny, pracovní oblečení , ale i na keramiku a klidně i dřevo. Je ideální pro hladké i elastické povrchy.


Transfer digitální - DTF: Tisk DTF je používán pro tisk na textilie - trička, mikiny, sportovní dresy atd. Tyto transfery jsou vhodné pro bavlnu, polyester, směrové textile včetně elastických a moderních textilií.Metoda tisku

Transfer sítotiskový: Při této metodě se motiv tiskne na speciální papír nebo fólii, která je následně přenesena na cílový materiál pomocí tepla a tlaku - žehlícím lisem. Jednotlivé přímé barvy se vrství tiskem na sebe dle toho jaký má být výsledný motiv. Vrstva , která zajištuje přilnutí transferu na povrch je lepidlo.


Transfer digitální / DTF: Tisk digitálního transferu tiskne k tomu určená speciální tiskárna. Přenos designu je na transferový film.

Po natištění (nanesení pigmentu) je povrch opatřen transferovým práškem. Ten je následně za přesných podmínek "vypečen" a následně aplikován na povrch textilu pomocí tepelného přenosu žehlícím lisem.


Srovnání sytosti barev:

Transfer sítotiskový: Tato metoda umožňuje vynikající barevnou reprodukci s jasnými a živými tóny, s perfektní kryvostí. Je ideální pro tisky s jednoduchými barvami a nároky na kontrast, kryvost či velké množství ks.


Transfer digitální / DTF: Tisk DTF poskytuje širokou paletu barev a umožňuje přenos složitých designů s plynulými přechody barev a jemnými detaily. Sytost barev je také velmi pěkná.


Detaily a rozlišení tisku:

Transfer sítotiskový: Při tisku sítotiskem jsou možné vysoké rozlišení a jemné detaily, ale mohou být omezeny hrubostí sítotiskového rastru.


Transfer digitální / DTF: Tisk DTF nabízí vysokou přesnost a věrné zachycení plnobarevných detailů díky přímému tisku na film.Náklady na tisk :

Transfer sítotiskový: je obecně levnější díky nižším vstupním cenám barev a přípravy tisku. Také je jednoznačně rychlejší a efektivnější jeho výroba při velkém množství ks.


Digitální transfer / DTF: může být výhodnější pro malé a menší série. Nebo tam kde je kladen důraz na detaily tisku.
Závěrečné shrnutí

Obě metody mají své výhody a zvolení vhodného transferu závisí na Vašich konkrétních požadavcích a vhodnost závisí na konkrétním projektu. Rádi Vám pomůžeme s výběrem vhodné technologie.
32 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Yorumlar


bottom of page